משרד עורכי דין דוד אביטל משרד : 08-8670770 נייד : 054-4286288
Loading...
דיני מקרקעין2019-04-28T09:38:05+00:00

מחוזה מכירה ועד חוזה השכרה

ענייני מקרקעין יכולים להפגיש כל אדם עם חוקים ודינים שמצריכים ידע רב על מנת להבין אותם. בל נשכח כי במיוחד בשוק כל כך גועש של עסקאות נדל"ן בישראל, לשון החוק הקשורה לענייני מקרקעין היא כזו שלא מותירה ספק בכל הקשור להתנהלות נכונה הן לגבי רכישת דירה, הן לגבי מכירת בית, והן לגבי השכרה או דירה של כל נכס רלוונטי. בכל הקשור לעניינים אלו, חשוב להבין עד כמה עורך דין מקרקעין הוא אדם בעל ערך רב שמקצועיותו יכולה לסייע רבות לכל אדם.

אם נדבר למשל על חוזי שכירות, הרי שנראה שהם יכולים להיות קצרי טווח, ארוכי טווח, כאלו הכוללים ריהוט של דירה מסוימת, וכאלו המתנים התניות מסוימות לגבי השימוש בנכס והשמירה עליו. לגבי חוזה רכישת דירה, הרי שתיקון בחוק המכר למשל, מראה שקבלן שלא מסר את הדירה בתוך 60 ימים ממועד שנקבע בחוזה הרכישה צריך לפצות את הלקוח שלו. כך, בין עניינים של הפרת חוזה בשכירת דירה ובין עניינים של בעיות מול הקבלן, חוקי מקרקעין הם כאלו שצריך להכירם.

משמעויות המיסוי על עסקאות ונכסי נדל"ן

על ישראלים רבים במדינת ישראל להבין כי לא רק בעת עסקאות נדל"ן יש להכיר את החוקים והתקנות הרלוונטיים לתחום זה, אלא שיש עוד לא מעט מקרים בהם איש מקצוע המתמחה בתחום זה יכול להסביר מספר דברים חשובים ולייעץ בכל הקשור להתנהלות נכונה לגבי היבטים כמו מיסוי וכד'. כך, כשמדובר על היטלי השבחה שדורש הממסד, אנו בהחלט יכולים לזהות כיצד התנהלות מקצועית יכולה להביא לביטולם בצורה חוקית בלא מעט מקרים.

גם כשמדובר על מתן של דירה כמתנה לקרוב משפחה וגם כשמדובר על מיסוי של דירות שונות למגורים בשל רכישת דירה שנייה וכיו', הרי שלשון החוק חייבת להיות ברורה וידועה לכל מי שקשור לכך. אם לא תהיה התנהלות נכונה מול הרשויות השונות, יוכל כל אזרח ישראלי לראות כיצד הוא לא רק מבזבז זמן יקר, אלא גם נגרר להוצאות מכבידות מאוד שיכולות להקשות עליו מבחינה כלכלית בצורה כמעט מיידית.

משרד עורכי דין דוד אביטל

30 שנות ניסיון , טיפול במאות לקוחות לאורך השנים . ברגעים המכריעים בחיים חשוב לקחת עורך דין בעל ניסיון  . אשמח לעמוד לרשותכם . לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות צור קשר במספר :

משרד – 08-8670770

נייד – 054-4286288

או בדף יצירת קשר

What We Do