משרד עורכי דין דוד אביטל משרד : 08-8670770 נייד : 054-4286288
Loading...
פשיטת רגל2018-08-27T12:52:58+00:00

מהי פשיטת רגל בישראל

המושג פשיטת רגל הוא כזה שמוכר למרבה הצער ללא מעט אנשים במדינת ישראל. אך נראה כי יש להבהיר אותו מעט יותר לעומק אם רוצים להבין לא רק מה הוא אומר אלא גם כיצד לנהל את כל מה שקשור אליו. פשיטת רגל היא ההגדרה להליך של חדלות פירעון שחל על חייבים שהינם יחידים. הכרזה כזו מציגה הן יתרונות והן חסרונות (עבור החייב עצמו ועבור נושיו גם יחד), ובפועל היא באה להראות שהחייב מבקש הגנה אל מול נושיו בהליך מעין זה.

הליך זה של פשיטת רגל מחולק לארבעה חלקים והוא כולל הן בקשה לכניסה להליך, הן צו כינוס, הן הכרזה על פשיטת רגל, והן הפטר. תיקים של הליך זה מתנהלים בבית המשפט המחוזי, וזאת לאחר שהוגשה בקשה לכך. על בית המשפט מוטלת ההחלטה האם לתת צו כינוס לחייב מסוים או לשלול זאת. במידה ובית המשפט מאשר זאת, הרי שתיקו של החייב עובר לשלב הבא, ואם הוא לא מאשר ההליך מסיים בו במקום.

האם וכיצד יכול אדם לקבל הפטר מהחובות

ברור לכולנו כי התנהלות בעניין מורכב כמו פשיטת רגל היא לא משהו שאפשר לבצע אותו לבד. עורך דין שמתמחה בתחום זה מכיר היטב את התהליך כולו, את הגורמים הקשורים אליו, את הפעולות השונות שיש לבצע מול רשות ההוצאה לפועל, ואת הליווי שהוא צריך להעניק ללקוח שלו. כך אפשר לשפר מאוד את מצבו הכלכלי של החייב על מנת שזה גם יוכל להחזיר את חובותיו (או לפחות חלק מהם) וגם יוכל לצאת לדרך חדשה.

מי שהוכרז כפושט רגל יכול להגיש מיידית בקשה להפטר כדי לעבוד על פי תכנית פירעון שתביא לסיום החובות שלו. עורך דין מומחה ידגיש בפני לקוחות מסוימים שלו כיצד גם אם יש להם פיגורים בהליך וגם אם לא הגישו דו"חות במשך זמן רב, הם עדיין יכולים להגיש בקשה להפטר. ניהול נכון של עורך הדין יכול להביא להקטנה משמעותית של החובות ובמקרים מסוימים גם למחיקת חובות מצדם של נושים וגורמים אחרים.

מה אומרת הרפורמה בהליכי פשיטת רגל בישראל

מאחר והנושא של פשיטת רגל אינו חדש באף מדינה מודרנית, הרי שהמחוקקים במדינות שונות מציגים שינויים ותיקונים על מנת להביא להליך שיכביד כמה שפחות על הגורמים הרלוונטיים. גם במדינת ישראל אנו יכולים לראות כיצד יצאה רפורמה חדשה שמציגה מנהל מיוחד שעליו להכין בתוך תקופה של 9 עד 18 חודשים תכנית כלכלית ברורה ומאורגנת לפירעון חובותיו של החייב בתוך פרק זמן מוגדר של 3-4 שנים.

זהו מין הסדר חוב שקובע כמה ישלם פושט הרגל בכל חודש לנושים השונים שלו במהלך התקופה. בנוסף, קיימת גם התייחסות לעניין מימוש נכסים שונים של החייב. הרעיון שעומד מאחורי רפורמה זו הוא מניעת מצב שבו נושים מחכים אין קץ לתשלומים לא מוגדרים של יחיד שחייב להם סכומי כסף. כך נוצרת וודאות גדולה יותר מצד אחד של הנושים וכך נוצרת גם מוטיבציה גדולה יותר לתשלום מצדו השני של החייב.

Apply Online   

משרד עורכי דין דוד אביטל

30 שנות ניסיון , טיפול במאות לקוחות לאורך השנים . ברגעים המכריעים בחיים חשוב לקחת עורך דין בעל ניסיון  . אשמח לעמוד לרשותכם . לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות צור קשר במספר :

משרד – 08-8670770

נייד – 054-4286288

או בדף יצירת קשר

What We Do